363 Obserwatorzy
121 Obserwuję
agzak

Agnieszka Żak

Autorka zbioru opowiadań "Karaluch w uchu", blogerka: https://agnieszkazak.com

Teraz czytam

Kosmiczny poradnik zycia na Ziemi
Chris Hadfield
Przeczytane:: 16 %
Teoretyczne minimum Co musisz wiedziec, zeby zaczac zajmowac sie fizyka
Hrabovsky George Susskind Leonard
Przeczytane:: 13 %
A Game of Thrones (A Song of Ice and Fire #1)
Przeczytane:: 2 %
Robótki ręczne
Cheryl, Rich Tennant, Trisha Malcolm, Pam Allen
Przeczytane:: 220/424 stron

Jak mogłam nie przeczytać wcześniej?

Conan z Cimmerii - Robert Ervin Howard,  Stanisław Czaja, Stanisław Plebański, Łukasz  Piother

jakie te dobre! Szczerze nie spodziewałam się, że aż tak mi się te opowiadania spodobają. Przede wszystkim Conan jest świetną postacią – niby barbarzyńca, niby niecierpliwy, garnący się do bitki, prosty, a jednak sympatyczny i bystry. Nie sposób go nie lubić. Nie wiedziałam też, że Conan nie był tylko wojownikiem, ale też piratem! Największym zaskoczeniem były dla mnie jednak kobiety w tych utworach. Conanowi towarzyszy plejada różnorodnych postaci kobiecych, wcale nie robiących tylko za tło. Są silne, waleczne, dowodzą ludźmi (albo nimi manipulują), są zdecydowane i twarde. Z kolei inne są delikatne i wrażliwe albo wredne i jędzowate. Ważne jest to, że mają coś sobą do zaoferowania fabule.

 

Mam w domu 3 tomy Conana i zamierzam przeczytać wszystkie, ale już przy drugim widzę, że niektóre pomysły się powtarzają… (wleźliśmy do dziwnego miasta, gdzie ktoś wszystkich zabija, zabijmy go i się wydostańmy). Poza tym Conan jest zrobiony z betonu i wiadomo, że nawet najgorsza rana do nie zabije (normalny człowiek nie przetrwałby tyle na pustyni, ale to Conan! Normalny człowiek zginąłby od tego ciosu, ale nie Conan! Normalny człowiek połamałby sobie nogi przy tym upadku, ale nie Conan!), co sprawia, że niektóre walki wychodzą bardziej zabawnie niż emocjonująco, ale i tak czyta się świetnie.

A wiecie, co jest jeszcze lepsze? Że Bookrage planuje wydać wszystkie Conany i inne teksty Howarda, co oznacza, że będzie jeszcze więcej dobrości do czytania! Pierwszy tom można kupić w zestawie Magowie i Barbarzyńcy teraz.

Źródło materiału: http://agnieszkazak.wordpress.com/2014/12/03/listopadowe-lektury