364 Obserwatorzy
121 Obserwuję
agzak

Agnieszka Żak

Autorka zbioru opowiadań "Karaluch w uchu", blogerka: https://agnieszkazak.com

Teraz czytam

Kosmiczny poradnik zycia na Ziemi
Chris Hadfield
Przeczytane:: 16 %
Teoretyczne minimum Co musisz wiedziec, zeby zaczac zajmowac sie fizyka
Hrabovsky George Susskind Leonard
Przeczytane:: 13 %
A Game of Thrones (A Song of Ice and Fire #1)
Przeczytane:: 2 %
Robótki ręczne
Cheryl, Rich Tennant, Trisha Malcolm, Pam Allen
Przeczytane:: 220/424 stron

Z biologii miałam piątkę

Genetyka w obrazkach - Larry Gonick, Mark Wheelis

W czasach szkolnych miałam trzy książeczki z serii "W obrazkach" - "Genetykę", "Fizykę" i "Ekologię". Najbardziej lubiłam tę pierwszą. Za pomocą komiksowych ludzików i niewybrednych dowcipów o dzieciach podobnych do mleczarza tłumaczyła podstawy zasad dziedziczenia i działania DNA. Była napisana w prosty, łatwy do zrozumienia sposób. Wróciłam do niej trochę z sentymentu, a trochę dlatego, że nie mogłam się zmusić do przeczytania niczego sensownego, a to miało obrazki i dało się połknąć na raz.

 

Niestety "Fizyka w obrazkach" nie była już tak pomocna i z fizyki miałam tylko naciąganą trójkę. Choć trzeba to bardziej zrzucić na mój "tumanizm" niż na książeczkę, bo ta wykonana była podobnie. Serię polecam tym, którzy muszą się uczyć, a lżejsza forma im to ułatwia.

 

PS. Dodałam książkę do biblioteczki przeczytanych, dodałam datę zakończenia i zrobiłam wszystko tak jak zwykle, a mimo to w 2014 Reading Challange wyświetla mi dalej 20 książek zamiast 21, tak jakby tej ostatniej nie dodał. Czyżby ze względu na swoją komiksową formę "Genetyka" nie liczyła się jako książka?